Nabízíme také zábrany proti sesuvu sněhu...

Zábrany proti sesuvu sněhu

Některé z realizačních firem do svých nabídek nezahrnují zábrany proti sesuvu sněhu ze střechy z důvodů snížení nabídkové ceny. Přitom na zábrany pamatuje i norma ČSN 731901, která říká, že se ochrana proti sesuvu a pádu sněhu ze střechy musí být navrhována všude tam, kde by padající sníh mohl poškodit níže položené konstrukce, nebo by padal na komunikace či by mohl ohrozil chodce, automobily a majetek.

Norma přitom ale připouští, aby u střech, kde sjíždění sněhu nikoho a nic neohrožuje, mohl investor či projektant nechat sníh ze střechy sjíždět. Protisněhové zábrany se nejčastěji řeší pomocí protisněhových háků a tašek, které mají „nosy“ proti sjíždění již přímo od výrobce. Lze však využít i různých liniových konstrukčních zábran. Vždy jde o to, o jakou krytinu se jedná. Například z asfaltových pásů s posypem sníh prakticky nesjíždí a sněhové zábrany se pro ně nevyrábí. Je to dáno také tím, že se tyto hydroizolační pásy využívají zejména na střechách s nízkým sklonem. Naopak ze šikmých střech, kde je krytina glazovaná, sjíždí sníh jako na saních.

Proto vám nabízíme dodatečnou montáž zábran. Vždy je třeba zvážit, jaký systém bude pro vaši střechu nejlepší. Existují tabulky pro výpočet dle očekávaného množství sněhu a sklonu střechy, a také dle prvků ze střechy vystupujících jako jsou střešní okna, větrací komínky kanalizací apod. Rádi vás s výběrem konkrétního řešení pro vaši střechu pomůžeme.

Jak u nás realizace zakázky probíhá?

 1. V případě poptávky zábran sesuvu proti sněhu nám prosím zašlete email s upřesněním:
  • O jakou střechu se jedná, ideálně zaslat i foto střechy.
  • Očekávaný termín realizace: ihned, do měsíce, na podzim atp.
  • Kontakt: mobil, místo realizace včetně PSČ, upřesnění, zda jste majitel nemovitosti nebo firma, která ji spravuje či staví
 2. My se vám nejpozději během následujícího pracovního dne ozveme. Detaily objednávky domluvíme osobně, telefonicky nebo emailem. Na základě toho navrhneme cenovou nabídku.
 3. Pokud nabídku odsouhlasíte, začneme realizovat zakázku obratem nebo dle dohody.

Vzhledem k množství práce a s ohledem na to, kolik času nám zabírá zaměřování zakázek a konzultace na místě, jsme nuceni tuto službu zpoplatit. Jednorázová částka 500 Kč bez DPH zahrnuje maximálně hodinovou konzultaci vč. dopravy (platí pro zakázky v našem dosahu, tzn. Blanensko, Brno apod.) a bude vám následně odečtena z ceny případné montáže. Poplatek se týká i konzultací k servisům. Děkujeme za pochopení.

Kontaktujte nás

 • Vilémovice 95, 679 06 Jedovnice
 • +420 605 541 224
 • objednavky@stresnioknamontaz.cz
 • www.stresnioknamontaz.cz

Mapa

Staňte se fanouškem

Napište nám

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva