Nabízíme také zábrany proti sesuvu sněhu...

Zábrany proti sesuvu sněhu

Stejně jako střešní nášlapy, i sněhové háky se vyrábějí v různých barvách dle krytiny

Některé z realizačních firem do svých nabídek nezahrnují zábrany proti sesuvu sněhu ze střechy z důvodů snížení nabídkové ceny. Přitom na zábrany pamatuje i norma ČSN 731901, která říká, že se ochrana proti sesuvu a pádu sněhu ze střechy musí být navrhována všude tam, kde by padající sníh mohl poškodit níže položené konstrukce, nebo by padal na komunikace či by mohl ohrozil chodce, automobily a majetek.

Norma přitom ale připouští, aby u střech, kde sjíždění sněhu nikoho a nic neohrožuje, mohl investor či projektant nechat sníh ze střechy sjíždět. Protisněhové zábrany se nejčastěji řeší pomocí protisněhových háků a tašek, které mají „nosy“ proti sjíždění již přímo od výrobce. Lze však využít i různých liniových konstrukčních zábran. Vždy jde o to, o jakou krytinu se jedná. Například z asfaltových pásů s posypem sníh prakticky nesjíždí a sněhové zábrany se pro ně nevyrábí. Je to dáno také tím, že se tyto hydroizolační pásy využívají zejména na střechách s nízkým sklonem. Naopak ze šikmých střech, kde je krytina glazovaná, sjíždí sníh jako na saních.

Proto vám nabízíme dodatečnou montáž zábran. Vždy je třeba zvážit, jaký systém bude pro vaši střechu nejlepší. Existují tabulky pro výpočet dle očekávaného množství sněhu a sklonu střechy, a také dle prvků ze střechy vystupujících jako jsou střešní okna, větrací komínky kanalizací apod. Rádi vás s výběrem konkrétního řešení pro vaši střechu pomůžeme.

Jak u nás realizace zakázky probíhá?

Chcete-li využít našich služeb, zašlete nám prosím email (objednavky@stresnioknamontaz.cz) s upřesněním:
• O jakou střechu se jedná, ideálně s doložením fotek střechy, ze které bude patrná členitost střechy, její sklon, použitá krytina.
• Kdy chcete zakázku realizovat (ihned, do měsíce, na podzim atp.).
• Kde má být zakázka realizována (místo vč. PSČ).
• Upřesňující a kontaktní údaje: pro koho je zakázka realizována (fyzická, nebo právnická osoba – firma spravující bytový dům, stavební firma apod.), jméno a telefon kontaktní osoby pro upřesnění případných dalších technických detailů.

My se vám obvykle do 3 pracovních dnů ozveme. Podle potřeby upřesníme detaily (osobně, telefonicky nebo emailem dle charakteru a rozsahu poptávky) a na základě toho navrhneme cenovou nabídku, případně i technické řešení dané situace. Pokud budete s nabídkou souhlasit, následně domluvíme časový harmonogram a uzavřeme smlouvu o dílo.

Vzhledem k množství práce a s ohledem na to, kolik času nám zabírá zaměřování zakázek a konzultace na místě, jsme nuceni tuto službu zpoplatit. Jednorázová částka 500 Kč zahrnuje maximálně hodinovou konzultaci vč. dopravy (platí pro zakázky v našem dosahu, tzn. Blanensko, Brno apod.) a bude vám následně odečtena z ceny případné montáže. Poplatek se týká i konzultací k servisům. Děkujeme za pochopení.

Poznámky k fotkám:
FOTO 1,2: Sněhové háky na střeše rodinného domu v Šošůvce.
FOTO 3: Kromě sněhových háků umíme střechu osadit i dalšími doplňky, na fotce větrací komínky.

Kontaktujte nás

  • Vilémovice 95, 679 06 Jedovnice
  • +420 605 541 224
  • objednavky@stresnioknamontaz.cz
  • www.stresnioknamontaz.cz

Mapa

Staňte se fanouškem

Napište nám

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva