Výměna střešních oken

Tak jako se mění starší fasádní okna, stejný osud čeká i ta střešní. Mnoho lidí jejich výměnu odkládá, protože se bojí zásahu do střešního pláště a problémů spojených s nepořádkem. Proto se často snaží měnit okna tak, aby se nezasahovalo do ostění. Výměny starých oken se bát nemusíte – kontaktujte nás, rádi vám zpracujeme nezázavaznou nabídku s nejlepší možnou variantou.

Nabízíme vám sedm důvodů, proč vyměnit střešní okno včetně úpravy ostění:
1.   Provede se celková revize okenního otvoru – tedy všech vrstev včetně parozábrany.
2.   Nové ostění se vytvaruje tak, aby zde nebyla místa takřka bez izolace, jak je běžné prakticky u všech starších oken.
3.   Nepořádku nebude více, než když měníte okno fasádní.
4.   Každý výrobce má v nabídce prefabrikovná ostění, díky nimž se lze obejít bez broušení sádrokartonu. Výhodou je pak nejen menší prašnost, ale především fakt, že výměnu lze udělat v jednom dni a není třeba se vracet na přetmelení a přebroušení.
5.   Okna na míru, tedy na stávající ostění, jsou dle výrobce o 25-50 % dražší. Ušetřené peníze raději investujte do ostění od výrobce, viz bod výše.
6.   Dodavatelé nabízí vždy nějakou slevu. Pokud vezmete sadu okno + lemování + ostění, ušetříte.
7.   Novým tvarem ostění získáte lepší zateplení okna, čímž zvýšíte komfort bydlení a ušetříte na vytápění.

Pokud jsme vás nepřesvědčili, možná vás napadá otázka, zda lze vyměnit okno bez zásahu do ostění?
Ano, lze to. Jedná se o možnost tzv. výměny na ostění. To v praxi znamená, že ostění okna, které je nejčastěji ze sádrokartonu, nebo někdy z palubek, zůstane nepoškozené. Výměna se v tomto případě provádní zvenku, kdy se nové okno usadí na již existují ostění. Dle potřeby se pak provede doizolování prostoru kolem okna a na závěr se, v případě sadrokartonového ostění, provede nový akrylátový tmel. Nevýhodou u výměny na ostění je, že není technicky není možné na okno napojit parozábranu a také to, že zůstává zachován starý, ne vždy ideální tvar ostění. Na druhou stranu obrovskou výhodou tohoto řešení je výrazně menší nepořádek a prašnost během výměny.

Jak u nás realizace zakázky probíhá?

Chcete-li využít našich služeb, je nejlépe napsat nám e-mail (objednavky@stresnioknamontaz.cz), ve kterém shrnete:
• Kolik střešních oken chcete měnit. Abychom vám mohli zpracovat nabídku, budeme potřebovat i bližší specifikaci stávajících oken. Proto nám pošlete emailem vyfocený výrobní štítek okna nebo oken (pokud máte okna různých rozměrů). Jak štítek vypadá, a kde ho na okně najdete, zjistíte v našem jednoduchém manuálu.
• Kdy chcete zakázku realizovat (ihned, do měsíce, na podzim atp.).
• Kde má být zakázka realizována (místo vč. PSČ).
• Upřesňující a kontaktní údaje: pro koho je zakázka realizována (fyzická, nebo právnická osoba – firma spravující bytový dům, stavební firma apod.), jméno a telefon kontaktní osoby pro upřesnění případných dalších technických detailů.

My se vám obvykle do 3 pracovních dnů ozveme. Podle potřeby upřesníme detaily (osobně, telefonicky nebo emailem dle charakteru a rozsahu poptávky) a na základě toho navrhneme cenovou nabídku, případně i technické řešení dané situace. Pokud budete s nabídkou souhlasit, následně domluvíme časový harmonogram a uzavřeme smlouvu o dílo.

Vzhledem k množství práce a s ohledem na to, kolik času nám zabírá zaměřování zakázek a konzultace na místě, jsme nuceni tuto službu zpoplatit. Jednorázová částka 500 Kč zahrnuje maximálně hodinovou konzultaci vč. dopravy (platí pro zakázky v našem dosahu, tzn. Blanensko, Brno apod.) a bude vám následně odečtena z ceny případné montáže. Poplatek se týká i konzultací k servisům. Děkujeme za pochopení.

Kontaktujte nás

  • Vilémovice 95, 679 06 Jedovnice
  • +420 605 541 224
  • objednavky@stresnioknamontaz.cz
  • www.stresnioknamontaz.cz

Mapa

Staňte se fanouškem

Napište nám

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva