Zastínění a doplňky

Venkovní zastínění střešních oken

Chcete-li řešit problém přehřívání podkroví, tím správním řešením je instalace venkovních stínících doplňky. Ty, na rozdíl od doplňků vnitřních, odráží sluneční paprsky a tím brání přehřívání okenního skla a následnému sálání tepla do interiéru. U venkovních doplňků můžete vybírat mezi markýzami a lamelovými roletami, které má v nabídce každý velký výrobce střešních oken. Pořídit je můžete v manuální i v dálkově ovládané verzi. Máte-li neznačková střešní okna, nebo okna od malých výrobců, kteří stínění nenabízí, nezoufejte – i v této situaci existuje řešení. Na taková okna lze instalovat markýzy (tzv. screenové rolety) od firmy ISOTRA.

Lamelová roleta ROTO

Lamelové rolety
Venkovní rolety na střešní okna jsou nedocenitelným, multifunkčním pomocníkem. Poskytují účinnou ochranu nejen proti přehřívání podkroví, ale zároveň brání pronikání hluku (oceníte zejména pokud žijete v blízkosti frekventovaných silnic, anebo pokud vám vadí kapky deště bubnující na střešní okno). Navíc lamelové rolety umožňují regulovatelné zatemnění místnosti, zvyšují tepelnou izolaci podkroví i samotnou bezpečnost domácnosti. Venkovní rolety na střešní okna lze pořídit na dálkové ovládání s elektrickým nebo solárním napájením. Zajímavým mezistupně mezi roletou a markýzou je tzv. Lehká solární roleta od VELUXu. Je co cenově dostupnější varianta než lamelové rolety a uchovává si zatemňující funkci.

 

Látkové markýzy VELUX

Střešní markýzy
Nejlevnější a přitom efektivní variantou proti přehřívání jsou manuálně ovládané markýzy. Markýzy jsou vyrobeny z průhledné tkaniny, která neruší výhled ven, propouští světlo do interiéru a přitom odráží sluneční záření. Vedle manuálních markýz lze pořídit i dálkově ovládané varianty na elektrický, nebo solární pohon.

Lehká solární roleta VELUX

 

Dálkově ovládané zatemňující (nahoře) a zastiňující roletky (dole) FAKRO

Vnitřní zastínění střešních oken
Hlavní úlohou vnitřních doplňků je regulace světla. V zásadě jsou dva typy: zcelazatemňující roletky ideální do ložnic, dětských pokojů a roletky zastiňujícími, které dopadající světlo rozptylují a zjemňují jeho intenzitu. Hodí se všude tam, kde chcete mít soukromí (koupelny, WC, chodby), mnozí je využívají ve svých pracovnách. Nadto existují kombinované roletky, které umí obojí. Oproti venkovním doplňkům můžete u vnitřních doplňků volit ze spousty barev a dekorů. Ti z vás, kteří milují barvy, ocení VELUX kolekci Colour by You, kdy si může na RAL vzorníku vybrat z nepřeberného množství odstínů a barev. Chcete-li vidět, jak vypadají barvy roletek VELUX, ROTO či FAKRO naživo, rádi vám v naší vzorkovně na adrese Vilémovice 95 ukážeme vzorníky, abyste měli představu, jak vámi zvolený odstín či dekor bude vypadat v reálu, případně vzorníky můžeme dovézt při zaměření. U neznačkových oken, nebo u oken od malých výrobců, kteří stínění nenabízí, představují možnou variantu opět doplňky od firmy ISOTRA.

 

Zastínění fasádních oken

Montáž fasádní markýzy FAKRO

Pokud řešíte téma přehřívání bytu, nebo domu, je nejlepší, řešit jej komplexně. Protože co platí u střešních oken, platí stejně i u fasádních. V létě se z nezastíněných skleněných ploch okenních tabulí stávají kamínka, která nám z pokojů a obýváků dělají nedobrovolnou saunu. Princip venkovního stínění oken funguje tak, že markýza brání dopadu slunečních paprsků na okenní sklo, respektive je odráží, díky čemuž nedochází k přehřívání okenních tabulí. Dalšího výhodou markýz (oproti lamelovým roletám) je, že jsou světlopropustné a není proto nutné využívat dodatečné osvětlení. A ačkoliv markýzy zevnitř umožňují výhled ven, naopak zvenčí proti nežádoucím pohledům brání.
Markýzy FAKRO na fasádní okna (neboli také tzv. screenové rolety) se vyrábí v manuálním provedení (VZM) i v několika verzích na dálkové ovládání (VMZ Solar, VMZ Z-Wave, VMZ Electro). Markýzy VMZ ZIP i všechny dálkově ovládané markýzy slouží zároveň i jako sítě proti hmyzu. Oproti většině markýz na střešní okna si také můžete zvolit různé barvy markýz a látky s různým průsvitem (10% průsvit, což je obdoba průsvitu markýz na střešní okna, 6% průsvit a 1% průsvit. Chcete-li vidět látky naživo, můžete se po předchozí dohodě stavit do naší vzorkovny na adrese Vilémovice 95, anebo vám vzorníky dovezeme při zaměření. Protože se markýzy na fasádní okna vyrábí přesně na míru, je před jejich objednáním nutná návštěva našeho technika, který okna přesně zaměří. Podrobnosti o markýzách FAKRO na fasádní okna najdete na samostatném webu www.fasadnimarkyzy.cz.

Sítě proti hmyzu

Není nic horšího, než když vám v parném létě, když usínáte, začnou kolem hlavy kroužit žízniví komáři. Elegantní řešení představují sítě proti hmyzu. Montujeme sítě do střešních oken všech značek, řešení najdeme i pro neznačková okna. Pokud chcete zároveň se střešními okny řešit i instalaci sítí proti ochranu hmyzu do fasádních oken a dveří, připravíme pro vás komplexní řešení na míru. V takovém případě je obvykle nutné zaměření na místě, kvůli zjištění přesných rozměrů a technického řešení oken / dveří v domácnosti. Pozor – samostatné montáže do fasádních oken a dveří neprovádíme.

Jak u nás realizace zakázky probíhá?

Chcete-li využít našich služeb, je nejlépe napsat nám e-mail (objednavky@stresnioknamontaz.cz), ve kterém shrnete:
• O jaký typ doplňků máte zájem a na kolik oken jej chcete montovat. Zároveň budeme potřebovat bližší specifikaci oken. Ideálně nám emailem pošlete vyfocený výrobní štítek okna. Jak štítek vypadá, a kde ho na okně najdete, zjistíte v našem jednoduchém manuálu.
• Kdy chcete zakázku realizovat (ihned, do měsíce, na podzim atp.).
• Kde má být zakázka realizována (místo vč. PSČ).
• Upřesňující a kontaktní údaje: pro koho je zakázka realizována (fyzická, nebo právnická osoba – firma spravující bytový dům, stavební firma apod.), jméno a telefon kontaktní osoby pro upřesnění případných dalších technických detailů.

My se vám obvykle do 3 pracovních dnů ozveme. Podle potřeby upřesníme detaily (osobně, telefonicky nebo emailem dle charakteru a rozsahu poptávky) a na základě toho navrhneme cenovou nabídku, případně i technické řešení dané situace. Pokud budete s nabídkou souhlasit, následně domluvíme časový harmonogram a uzavřeme smlouvu o dílo.

Vzhledem k množství práce a s ohledem na to, kolik času nám zabírá zaměřování zakázek a konzultace na místě, jsme nuceni tuto službu zpoplatit. Jednorázová částka 500 Kč zahrnuje maximálně hodinovou konzultaci vč. dopravy (platí pro zakázky v našem dosahu, tzn. Blanensko, Brno apod.) a bude vám následně odečtena z ceny případné montáže. Poplatek se týká i konzultací k servisům. Děkujeme za pochopení.

Poznámky k fotkám:
FOTO 1: Názorná ukázky tří typů venkovního zastínění VELUX – lamelová tzv. těžká roleta (vpravo), lehká solární roleta (uprostřed), markýza (vlevo). Všechny tři vyobrazené typy jsou solárně napájené. V přípědě markýz a rolet lze volit i napájení na elektriku. A markýzu lze samozřejmě mít i manuální.
FOTO 2: Kombinovaná roleta.
FOTO 3, 4: Dodatečně montovaná dětská pojistka do střešního okna umožní bezpečné větrání bez rizika.

Kontaktujte nás

  • Vilémovice 95, 679 06 Jedovnice
  • +420 605 541 224
  • objednavky@stresnioknamontaz.cz
  • www.stresnioknamontaz.cz

Mapa

Staňte se fanouškem

Napište nám

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva