Stavební poradenství

Posuzování střech

Jsem vyučený tesař s maturitou v oboru Stavební provoz. Na střechách se pohybuji přes dvacet let. Díky situaci na trhu vím, jaké to je, zadat střechu neznámé firmě. A vzhledem ke stavu školství, kdy do učení nenastupují prakticky noví budoucí tesaři, pokrývači a klempíři, situace lepší nebude, spíš naopak. Není proto mnohdy od věci nechat si před předáním do užívání zkontrolovat, zda je nová střecha v pořádku. A právě tuto možnost vám nabízím:
• kontroly střech před jejím předáním do užívání
• průběžné kontroly během stavby (např. po dokončení fólií)
• kontrola provedení detailů na střeše, protože jak praví klasik „V detailech se skrývá ďábel“

Dále nabízím revize starých střech, kdy je třeba znát jejich stav. Kontroly mohou být preventivní, například na podzim, s nímž přichází silnější deště a jako příprava před zimou, kdy zafoukává sníh pod tašky. Ale může se jednat také o revize střechy v situaci, kdy dům prošla ničivá bouře, nebo silný vítr a potřebujete vědět, zda to střecha zvládla bez újmy, anebo je potřeba řešit prasklé tašky, ufouklý kus lemování apod.

Kolaudace staveb

Další oblastí, které se věnujeme je dokončování a kolaudací nemovitostí, kde je to z mnoha důvodů problematické. Máme za sebou léta praxe ve stavebnictví a dokážeme mnohdy nemožné. Za všechny mluví příklad podkrovního bytu v samotném centru Brna, kde stavební firma opustila celý projekt ještě před kolaudací a navíc vzala s sebou i všechny potřebné dokumenty. Navíc řada prací byla provedena špatně. Ve spolupráci se stavebníkem se nám nakonec byt podařilo k řádné kolaudaci dovést.

Příklady, kdy se na nás můžete obrátit:
• Firma, jež měla nemovitost dokončit zmizela či třeba zkrachovala.
• Chybí vám různé certifikáty potřebné k dokončení kolaudace.
• Nejste si jisti, zda máte ke kolaudaci vše připraveno.
• Chcete nechat posoudit dokončení řemeslných prací.

Ideální je první kontakt emailem s popisem daného problému, co potřebujete řešit.

Nákup nemovitosti

Kupujete starší dům a bojíte se, abyste nekoupili v pytli? Rád vám s koupí pomohu. Zúčastním se prohlídky, dům s vámi projdu a upozorním na všechny vady a nedostatky, které při prohlídce objevím. Zkontroluji, zda je dům opravdu napojený na sítě, jak je uvedeno, zda zdivo někde nepraská, zda dům nemá skryté vady. Samozřejmostí je i provedení posouzení střechy: Vydrží ještě krytina, anebo bude nutná její částečná, či kompletní výměna? A jak je na tom celý krov? Půjde stávající podkroví využít na půdní vestavbu? A tak podobně.

A budete-li mít zájem, umíme vám dále pomoci i s rekonstrukcí. Od sestavením základního rozpočtu rekonstrukce, přes vedením stavebního dozoru či technického dozoru stavebníka, až pod kontrolu kvality prováděný prací.

Díky všemu výše uvedenému jste někdy schopni jít třeba i s cenou nemovitosti dolů. Ale to nemá být hlavní cíl mé spolupráce s vámi. Tím je, abyste koupili dům, který nemá skryté viditelné neduhy, neboť je jasné, že ne každý je na první pohled pozná.

Ceník

• Revize střechy na rodinném domě: 2.990 Kč včetně DPH
• Revize střechy na bytovém domě: 4.990 Kč včetně DPH
• Asistence při nákupu nemovitosti: 1.990 Kč včetně DPH / prohlídka
V ceně revizí je i základní odstranění problému, kterým může být prasklá taška, ucpaný odtok apod. U problémů, které nelze odstranit ad hoc na místě, vyhotovíme revizní zprávu, která bude obsahovat návrh potřebných opatření a oprav včetně cenového odhadu.

Všechny další činnosti naceňujeme dle zadaných parametrů, četnosti návštěv atd.

Příklady, kdy a proč nám můžete zavolat

• Jste stavební firma, která má rozděláno více zakázek a potřebuje někoho, kdo bude průběžně realizaci střechy z odborného hlediska kontrolovat. Anebo potřebujete někoho, kdo dokončenou střechu přebere, protože si najímáte novou či neznámou firmu.
• Rádi byste postavili dětem na zahradě domek (třeba i stromový) a hledáte někoho, s kým záměr proberete, prodiskutujete jednotlivé detaily a možné záludnosti vašeho projektu.
• Jste architekt či projektant, který potřebuje provést zaměření střechy, či pomoci s návrhem komplikovaného detailu.

 

Kontaktujte nás

  • Vilémovice 95, 679 06 Jedovnice
  • +420 605 541 224
  • objednavky@stresnioknamontaz.cz
  • www.stresnioknamontaz.cz

Mapa

Staňte se fanouškem

Napište nám

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva